Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Fundacja Polaku Pomagaj

Jak

POMAGAMY, dając wsparcie finansowe - konkretną pomoc na leczenie, pielęgnację, rehabilitację, opłacenie rachunków, jedzenie. Zakup drogiego sprzętu, niejednokrotnie ratującego życie. Kupując sprzęt rehabilitacyjny, możemy wspierać terapię i rozwój małych pacjentów i zmniejszac dolegliwości bólowe lub ograniczenia ruchowe.
To pomoc absolutnie niezbędna, by skutecznie pomagać w terapii i zmniejszać cierpienie oraz dać rodzicom, choćby minimalne, poczucie bezpieczeństwa.

POMAGAMY, wspierając duchowo - to obecność, autentyczna troska, bliskość, czas poświęcony czy może raczej podarowany z wzajemnością choremu dziecku i jego bliskim. A także wsparcie terapeutów, psychoterapeutów i trenerów, którzy pomagają radzić sobie z ekstremalną sytuacją zagrożenia życia dziecka, skrajnego zmęczenia i ograniczeń związanych z przewlekłą chorobą.

POMAGAMY, dając rodzicom chorego dziecka pracę. Ambitną i dopasowaną do ich kompetencji. Stałą i elastycznie dopasowaną do ich kalendarza, o którym decyduje choroba. Dającą rozwój, satysfakcję, poczucie bycia potrzebnym. Pracę, która pozwoli się utrzymać i nie musieć prosić o pomoc. Bo ciągle prosić, jest po prostu bardzo trudno.
Praca w Fundacji daje też ogromną satysfakcję, bo całkowity dochód z tej pracy przeznaczamy na pomaganie.
A któż lepiej rozumie wartość pomagania jak nie rodzice chorych dzieci.

POMAGAMY, realizując i wspierając projekty społecznie użyteczne i budujące wrażliwość.  Projekty, które służą innym. Należą do nich FESTIWAL WRAŻLIWY - festiwal dokumentu i reportażu wrażliwego społecznie czy HospiCare - aplikacja mobilna wspierająca działanie dziecięcych hospicjów domowych w całej Polsce.

POMAGAMY też ludziom żyjącym w kilku bardzo biednych himalajskich wioskach - w krainie MUSTANG - ostatnim fragmencie wolnego Tybetu. Wspieramy tam naukę dzieci w maleńkiej szkole tuż przy chińskiej granicy, dostarczamy leki często ratujące życie mieszkańcom najbiedniejszych miejsc w tym zakątku Nepalu. Dokumentujemy też ginącą bezpowrotnie - bezcenną kulturę i sztukę tego regionu.