Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Fundacja Polaku Pomagaj

Dawidek NagórskiTrudno spotkać równie pogodnego człowieka jak Dawid. Radosny gaduła z głową pełną pomysłów i marzeń. Dawid choruje na rdzeniowy zanik mięśni i choć wygląda pogodnie, choroba nie pozwala mu żyć jak zwykłemu chłopcu.

Dawid nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie potrafi samodzielnie jeść, z trudnością utrzymuje w ręku ołówek.
Rozwój choroby prowadzi do deformacji ciała i trudności z oddychaniem. Każda infekcja, zwłaszcza górnych dróg oddechowych, powoduje osłabienie i może byc niebezpieczna dla zdrowia i życia Dawida.
W tym momencie jedyną formą walki z tą choroba jest rehabilitacja.

Od chwili ujawnienia się jego choroby rodzice walczą o to, by jego życie było godne i pełne radosnych chwil i aby mógł się rozwijać w miarę swoich możliwości.
Na świecie trwają prace nad lekarstwem na chorobę Dawida - prowadzone są już testy kliniczne. Tymczasem Dawid potrzebuje codziennej rehabilitacji i leczenia.

Rodzice Dawida z niecierpliwością oczekują momentu, gdy dostępny będzie lek na jego chorobę. Niestety lek początkowo będzie dostępny tylko za granicą, a jego cena będzie bardzo wysoka. Wiążą z nim ogromne nadzieje, ale niestety nie będą w stanie zmierzyć się finansowo z jego zakupem.
"Dlatego potrzebujemy wsparcia ludzi o dobrym i wrażliwym sercu" - mówią.
Na szczęście Dawid może posługiwać się myszką, padem i swoim głosem - jest więc Vlogerem i YouTuberem. Tata jest jego niezastąpionym asystentem i pomaga mu w kwestiach technicznych, ale to Dawid ma nam do przekazania wiele ważnych informacji i pomysłów :).
Koniecznie odwiedź i zasubskrybuj jego vlog!
Zobacz filmik o Dawidzie :)