Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Fundacja Polaku Pomagaj

Mariusz WojtczykMariusz jest uroczym sześciolatkiem, chorym na Autyzm.
Rodzice starają się w miarę możliwości zapewnić synowi pomoc w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi, komunikacji i uczeniu się.
"Choroba naszego syna jest nieuleczalna ale można pomóc dziecku w kontakcie z otaczającym go światem, lepszym go poznawaniu, oraz umiejętnościach społecznych potrzebnych do funkcjonowania w grupie rówieśników." - mówi Krzysztof - tata Mariuszka.
"Nasz synek wymaga wsparcia innych osób w codziennym życiu, ale pomimo choroby dobrze rokuje na przyszłość i dzielnie pokonuje swoje słabości idąc stale do przodu.
Ograniczają nas jedynie finanse, przez które nie jesteśmy w stanie zapewnić Mariuszkowi wystarczającej pomocy w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, zajęciach indywidualnych z programem terapeutycznym czy terapii grupowej.
Największym problemem u naszego syna są komunikacja, wymowa, koncentracja oraz pamięć, toteż niezbędna jest pomoc dostosowana do potrzeb które umożliwią  poprawę jego umiejętności społecznych i językowych.
Wiemy że dzięki Państwa wsparciu, które przeznaczamy na regularnie prowadzoną terapię, umożliwiamy mu lepsze funkcjonowanie, uczenie się rozumienia innych ludzi i komunikacji z nimi.
Dlatego z naszej strony  robimy wszystko i chcemy jeszcze więcej żeby przyszłość nie była wyrokiem dla naszego Mariuszka."

Tata Mariuszka jest zaangazowany w pomoc przy organizacji Festiwalu Wrażliwego - realizuje relacje filmowe z tego wydarzenia.