Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Fundacja Polaku Pomagaj

Pomoc dla MustanguOd 2013 roku podrózujemy do Mustangu - najbardziej na północ położonego regionu Nepalu. Przez setki lat ta dolina była zamknięta dla cywilizacji. To kilkanaście bardzo biednych wiosek, których mieszkańcy nie mają żadnego dostępu do opieki medycznej.

Zawozimy im środki medyczne, pomoc rzeczową lub finansujemy ich zakup na miejscu. Wzięliśmy pod opiekę szczególnie dzieci z tybetańskiej szkoły położonej najdalej na północ - tuż przy granicy z Chinami. 


 
TUTAJ ZOBACZYSZ FILM Z PODZIEKOWANIEM OD DZIECI ZE SZKOŁY W CHOSER :)

Szkoła w Choser otrzymała pomoc kilkakrotnie, przekazaliśmy część leków mieszkańcom najbiedniejszych wiosek, a kolejna partia zamówionych przez tamtejszego lekarza medykamentów będzie dostarczana systematycznie i w miarę potrzeb, dzięki współpracy ze szwajcarsko-nepalską fundacja Smile For Hope.
Uczestnikami ekspedycji są wolontariusze fundacji, którzy w całości sami pokrywają koszty swojego wyjazdu i pobytu w Nepalu.

W Mustangu wiele rodzin nie ma także bieżącej wody. Ludzie myją się i piorą wtedy w strumieniach, lub przy pompach, które rzadko można spotkać przy drodze w centrum wioski. Tym bardziej dziękujemy firmie Handy Shower za podarowane zestawy do mycia, które trafiły w ręce mam małych dzieci i do naszej ulubionej szkoły w Choser.

Dziękujemy także Farma Prom, Az Med, KOBE i wielu przywatnym darczyńcom, którzy wspierają organizację wypraw i pomoc dla mieszkańców Mustangu.